logo
Snelle en effectieve kalknagelbehandeling"

Erinevad ravimeetodid


schimmelvoet

Kui te pole kindlad, kas teie küüntel on seeninfektsioon või on tegemist mõne muu küünedefektiga, siis soovitame teil külastada oma perearsti. Sama soovitame ka siis, kui retseptita müüdavad ravimid ei avalda mingit mõju, isegi kui olete kasutanud ravimit juhiste kohaselt. Paljud turul saadaolevad ravimid ravivad (seennakkusega) küüsi, kuid mitte kõik neist ei tapa seent, mis seeninfektsiooni põhjustab.

Suukaudne ravi
Suukaudseid ravimeid saab osta vaid retseptiga ning neid kasutatakse ainult tõsiste juhtumite korral, kui küünemaatriks on nakatunud.

Lokaalne ravi
Lokaalseks raviks mõeldud olemasolevad ained (paiksed ravimid) põhinevad peamiselt intensiivsel ravil küünelakiga. Osad neist on saadaval retseptiga ning osasid saab osta retseptita. Suuremat osa paiksetest ravimitest tuleb kasutada pikema aja jooksul ning küünelakki tuleb sellel ajal maha võtta ja uuesti peale kanda. Turule on tekkinud uusi tooteid, mille puhul on kasutatud tehnoloogiaid, mis võimaldavad toimeainetel tungida sügavamale küüne sisse. Seetõttu ravitakse seent lokaalselt.

Eeterlikud õlid
Eeterlikke õlisid kasutatakse küünte ravimiseks.

Lõikus
Küüneoperatsiooni tehakse ainult perearsti saatekirja alusel ning see ei ole seennakkusega küünte ravimisel tavaline protseduur. Seda protseduuri tehakse ainult eriliste juhtumite korral.

Kodused ravimeetodid
Igaüks teab lugu sellest, kuidas vanaema kastis oma küüsi äädikasse (või söögisoodasse või mõnda muusse ainesse), et küüneseenest vabaneda. Nendel kodustel ravimeetoditel on midagi ühist – küünehooldusele pööratakse rohkem tähelepanu. Arvatavasti see aitab.

Mycosan´ist lähemalt »