logo
Snelle en effectieve kalknagelbehandeling"

Kuidas ma võin

nakkuse saada?


schimmelvoet

Teiste seeninfektsioonide nt jala seenhaiguse kaudu.
Küüneseen areneb sageli naha seenhaigusest (naha seeninfektsioonist). Kui jala seenhaigust ei ravita õigeaegselt, võib seen levida küüntele. Kui infektsioon on juba küüned nakatanud, siis on ravi palju keerulisem kui nahainfektsiooni korral, kuna seened on tunginud küüne sügavamatesse kihtidesse. Kui see juhtub, on neid kohti palju raskem tõhusalt ravida.

Niisketest avalikest kohtadest nagu bassein või spordisaal
Küüneseent põhjustavad organismid elavad soojas ja niiskes keskkonnas. Seetõttu võite nakatuda küüneseent põhjustavate seentega, kui viibite avalikes niisketes keskkondades nt saunas, spordisaalis, avalikes duširuumides võib basseinides.

Küünekahjustuste tagajärjel
Kui teil jääb sõrm ukse vahele või lööte haamriga sõrme pihta või lööte jala lauajala vastu ära, põhjustab see küüntele kahjustusi. Sageli juhtub, et küüs tuleb küünevalli küljest lahti. Küünevalli küljest lahti tulnud osa on just see koht, kust seened võivad küüne sisse tungida.

Pereliikmete kaudu, kellel on seeninfektsioon
Kui mõnel pereliikmel on küüneseen, siis on teil märkimisväärne oht sellega nakatuda duširuumi põranda, linade jne kaudu.

Suhkruhaiguse korral
Suhkruhaigust põdevatel inimestel on kolm korda suurem tõenäosus küüneseenega nakatuda kui nendel inimestel, kellel ei ole suhkruhaigust. Isegi kui küüneseene ja suhkruhaigusest põhjustatud jalahaavandite vahelise seose kohta ei ole tehtud uuringuid, on üsna tõenäoline, et vastuvõtlikkus ühe konkreetse probleemi suhtes on seotud teise probleemiga.

Muudel põhjustel:

  • anomaalne naha pH tase
  • korralikult kuivatamata jätmine pärast pesemist või sportimist
  • vähem aktiivne immuunsussüsteem

Seeninfektsioon, mis põhjustab küüneseent, esineb varbaküüntel sagedamini kui sõrmeküüntel, kuna varbaküüned on sageli suletud pimedatesse, soojadesse ja niisketesse jalanõudesse, mis on seente vohamiseks ideaalne keskkond. Teine põhjus võib seisneda asjaolus, et jalgadesse jõuab vähem verd kui sõrmedesse. Seetõttu on immuunsussüsteemil raskem infektsiooni tuvastada ja selle vastu võidelda.

Kes võib nakatuda? »